To mogłoby dziwić gdyby nie ruchy konkurentów. OpenAI zamierza stworzyć portal społecznościowy lub platformę komunikacyjną, która opierać się będzie na wykorzystywaniu ChatGPT.
Meta zintegrowała swój model językowy z Facebookiem, messengerem oraz Instagramem. Usługi już teraz pozwalają Ci czatować z Meta AI, a w przyszłości przyniosą nawet możliwość generowania treści zgodne z Twoimi zainteresowaniami. Platforma X została niedawno zintegrowana z Grokiem, modelem językowym AI od Elona Muska. Pozwoliło to na całkiem ciekawe wykorzystywanie go podczas komentowania wpisów. Skoro platformy społecznościowe mogą się integrować z AI, to można też i w drugą stronę — ChatGPT dostanie swój serwis społecznościowy.
ChatGPT z funkcjami społecznościowymi
Pamiętam początki pracy z modelem Midjourney, zamiast dedykowanego panelu czy aplikacji korzystało się z dedykowanych kanałów w aplikacji Discord. To z jednej strony było trochę utrudnieniem, ale z drugiej strony świetnie łączyło możliwości AI ze społecznością amatorów, profesjonalistów i twórców modelu dzięki prostej komunikacji. Podobało mi się to, że mogę dyskutować o tym co zmienić w moich promptach, lub jak otrzymać konkretny efekty, a na wyciągnięcie ręki był też helpdesk Midjourney i kanały z inspiracjami.
Teraz dochodzą nas słuchy, że OpenAI ma zamiar wprowadzić podobną możliwość dla ChatGPT. Według serwisu The Verge, OpenAI już podobno testuje takie prototypowe rozwiązanie, które jest połączeniem generatora obrazów z kanałem społecznościowym, na którym udzielać się będzie mogło wiele osób. Zdaniem serwisu Sam Altman, dyrektor OpenAI wysyła do ludzi wiadomości i prosi o opinie na temat tego projektu.
Nie wiemy, czy takie rozwiązanie będzie zespolonym modułem ChatGPT, samego generatora obrazów Dall-E czy też osobną aplikacją webową lub na smartfony. Prawdopodobnie może tu nawet nie chodzić o sam motyw społecznościowy, a łatwiejsza komunikację i zbieranie danych od użytkowników. Niedawno ChatGPT zaczął zbierać feedback przy udzielaniu na pytania i prompty, gdzie użytkownik może wybrać jedną z dwóch preferowanych odpowiedzi. Liczę jednak, że możliwości kanału społecznościowego będą wychodzić znacznie poza korzyści płynące tylko dla twórcy ChatGPT.