Skip to main content

Klienci chcą płacić jeszcze szybciej i wygodniej. Jeśli chcesz być nowoczesnym przedsiębiorcą, warto oferować im rozwiązania, które wpasowują się w ten trend. Dlatego sprawdź, czym są płatności zbliżeniowe i jak je wdrożyć w firmie.

Płatności zbliżeniowe – czym się charakteryzują?
Płatności zbliżeniowe to metoda finalizacji transakcji bezgotówkowej. Dzięki nim klient może zapłacić za towary lub usługi np.:
smartfonem z technologią NFC,
kartą zbliżeniowo.

Są wygodne, szybkie i bezpieczne. Wystarczy przyłożyć kartę lub telefon do czytnika na terminalu płatniczym. Dane zostaną przesłane w czasie rzeczywistym, a akceptacja odbywa się w kilka sekund. Zaletą płatności zbliżeniowych jest to, że konsument cały czas ma przy sobie instrument płatniczy, np. kartę. Dzięki temu może zachować anonimowość i zadbać o bezpieczeństwo swoich pieniędzy.
Jak wdrożyć płatności zbliżeniowe w firmie?
Jak wprowadzić w swojej firmie płatności zbliżeniowe? By zacząć realizować takie transakcje, należy wybrać odpowiedni terminal płatniczy. Dopasuj go do swoich potrzeb oraz profilu działalności. Na rynku znajdziesz terminale:
Stacjonarne – sprawdzą się, gdy prowadzisz firmę w jednym, konkretnym miejscu.
Przenośne – możesz je zabrać w dowolne miejsce. Zainteresują przedsiębiorców, którzy potrzebują większej elastyczności podczas kontaktu z klientem,
Softpos, czyli nowoczesne terminale w telefonie czy tablecie.

Kolejny krok to zawarcie umowy z dostawcą usług płatniczych. Zapoznaj się z warunkami, które proponują takie firmy. Zwróć uwagę m.in. na koszty wynajmu lub zakupu terminala, ewentualne prowizje za realizację transakcji. Dzięki temu łatwiej ocenisz, jakie wydatki firmowe.
Ciekawą opcją, dla firm, które jeszcze nie korzystały z terminala płatniczego, jest Program Polska Bezgotówkowa. To projekt, który promuje obrót bezgotówkowy i pomaga przedsiębiorcom wprowadzać nowoczesne formy płatności. Na warunkach określonych w programie, możesz otrzymać bezpłatny terminal płatniczy.
Płatności zbliżeniowe z aplikacją SoftPOS – nowoczesne terminale płatnicze w telefonie
By przyciągnąć klientów i wzmocnić pozycję firmy na rynku, warto wprowadź nowoczesny terminal płatniczy w telefonie. Dzięki aplikacji SoftPOS możesz w kilka chwil zamienić swój smartfon lub tablet w terminal. Pozwala przyjmować płatności zbliżeniowe kartą, telefonem, zegarkiem.
Jak wdrożyć taki terminal w firmie? Proces jest bardzo prosty:
wypełniasz odpowiedni formularz, a następnie czekasz, aż oddzwoni do Ciebie doradca,
podpisujesz umowę o terminal,
pobierasz aplikację SoftPOS – trzeba mieć system Android 8.0 lub wyższy.

Taki nowoczesny terminal sprawdzi się w każdej branży. Zainteresuje w szczególności mobilnych przedsiębiorców, np. kurierów, którzy muszą zapewnić dostępność swoich usług. To również ciekawa opcja dla małych i średnich firm. Pozwala zoptymalizować wydatki i efektywnie rozwijać biznes dzięki innowacyjnym rozwiązaniom.
Płatności zbliżeniowe – dlaczego warto wdrożyć terminal płatniczy w telefonie?
Zastanawiasz się, czy warto wprowadzić w firmie opcję płatności zbliżeniowych z aplikacją SoftPOS? Oczywiście! Ten innowacyjny sposób realizowania transakcji ma wiele zalet, m.in.:
Pozwala szybko przyjąć płatność – wpisujesz określoną kwotę. Następnie klient przykłada np. zegarek, telefon i po finalizacji otrzymuje potwierdzenie na swój adres e-mail. Pieniądze wpłyną na Twoje konto już następnego dnia roboczego.
Zapewnia mobilność – z nowoczesnym terminalem przyjmiesz płatność w dowolnym miejscu, o każdej porze. Dzięki temu zwiększasz dostępność swoich usług oraz dbasz o komfort konsumentów. To sprzyja budowaniu pozytywnego wizerunku oraz lojalnej społeczności wokół marki.
Wspiera optymalizację kosztów – do zrealizowania transakcji potrzebujesz tylko telefonu. Dzięki temu nie ma potrzeby inwestować w dodatkowe urządzenia. Oszczędzasz wydatki m.in. na energię elektryczną, koszty serwisowania – potrzebujesz jedynie aktualizacji oprogramowania.
Gwarantuje bezpieczeństwo płatności – system płatności zbliżeniowych w telefonie wykorzystuje zaawansowane systemy autoryzacji transakcji, np. kody PIN, asymetryczne klucze. Dodatkowo standardy bezpieczeństwa potwierdzają certyfikaty wydane przez Visa i Mastercard.